ALFA GENÇ KURS

YKS KURSLARIMIZ

ALFA GENÇ YKS KURSLARI

YKS KURSU ÖZELLİKLERİMİZ

Yapay Zeka günümüzde her alanda yer almaya başladı. Biz de Yapay Zeka sayesinde yenilikçi bir anlayışla eğitim vermekteyiz. Yapay Zeka öğrencilerimizin girdiği denemeleri, yaptığı ödevleri, çözdüğü soruları analiz ederek konu bazlı eksiklerini çıkarır. Ayrıca verilen ödevler, deneme sınavı sonuçları anında telefonunuza bildirim olarak gelir. Öğrencilerimiz girdikleri deneme sınavlarının çözüm videolarına da bu uygulama sayesinde rahatça erişebilmektedir. Yapay Zekanın hazırladığı 500.000 sorudan oluşan soru havuzunda da 7/24 soru çözerek anlamadığınız konuları pekiştirebilirsiniz.

Öğrencilerimizin girmiş olduğu tüm deneme sınavları, yapmış olduğu haftalık ödevleri, ders içi fasiküllerimizde çözdüğü soruları ve yaptığı tüm çalışmaları kullandığımız Yapay Zeka Destekli uygulamamız hafızasında saklar. Bu uygulama her öğrencinin denemelerde, ödevlerinde, kitaplarında yapmış olduğu yanlış soruları tespit ederek “Kişiye Özel Kitapçık” hazırlar. Böylelikle her öğrenci yanlış yaptığı konuları ve soru tiplerini görerek hatalarını düzeltme fırsatı yakalar.

Her dersten, her yerde, 7/24 soru sorabileceğiniz uygulamamız sayesinde eksiğiniz kalmayacak. Tek yapmanız gereken uygulamaya çözemediğiniz sorunun fotoğrafını atmak. Uygulama da size 8-10 dk içerisinde sorunun çözümünü iletecek.Böylelikle anlamadığınız, çözemediğiniz sorulara her an çözüm bulabileceksiniz. Öğrencimiz bu sisteme internet olan her yerden, her an erişebilecek.

Alfa Genç’te tüm sınıflar akıllı tahta sistemi olan Smartboard teknolojisine sahiptir. Bu sistem çağın ihtiyaçlarına uygun şekilde hazırlanmıştır.

AVANTAJLARI

  • Öğrencinin derste her şeyi defterine geçirmekle veya öğretmenin her şeyi tahtaya yazmakla zaman kaybetmemesi.
  • Birçok derste gerekli olan animasyonlu anlatımlarla konunun çok daha net anlaşılması.
  • ÖSYM’nin tüm sınavlarında çıkan yeni nesil soruları daha ayrıntılı şekilde öğrenme fırsatı.

Bu sisteme sahip olmayan bir sınıfta ders başına maksimum 2-3 örnek soru görülebilirken bu sisteme sahip bir sınıfta ders başına en az 10-15 örnek soru görülebilir. Bu da çarpı 3 kat daha fazla eğitim demektir.

Biz tüm derslerimizi öğrencilerimizin önüne tüm örneklerin ve konu anlatımlarının yazılı olduğu föyleri vererek işleriz. Bu sistem sayesinde öğrencilerimiz tahtaya yazılan örneği defterine geçirmekle zaman kaybetmez. Tüm sınıflarımızda dersler aynı şekilde ve aynı örneklerle işlenir. ÖSYM’nin her sene yenilenen sınav formatına uygun olarak içeriğini düzenlediğimiz fasiküllerimizle onlarca soru yakalarız. Bu da öğrencilerimize büyük artı sağlar.

Butik bir eğitim anlayışına sahibiz. Bizim için ”çok öğrenci” kavramı değil ”başarılı öğrenci” kavramı önemlidir. Bu yüzden her yıl sınırlı sayıda öğrenci kaydı yaparız. Bu sayede öğrencilerimiz dönem boyunca çok daha fazla ilgi görme, çok daha fazla ders, çok daha fazla bire bir alma şansı yakalar. Bir öğrenci Alfa Genç’te istediği kadar bire bir alma fırsatına sahiptir.

Öğrencilerimiz birden fazla branşta, birçok ders ve konuyu aslında çok kısıtlı bir zaman diliminde öğrenmeye ve karşılarına çıkabilecek her soruyu çözmeye çalışmaktadır. Bu da onlara yoğun bir eğitim verilmesini gerektirmektedir. Alfa Genç’te tüm ders programı/saatlemeler en yoğun şekilde düzenlemiştir. Bu sayede öğrencilerimiz gayet yeterli düzeyde bir ders sayısına ulaşacak, karşılarına çıkacak her soruyu çözebilecek yetkinliğe ulaşacaklardır.

Öğrencilerimiz Alfa Genç’te gerçek sınav gibi her hafta olmak üzere toplam 80 adet deneme sınavına girerler. Bu denemelerde seviyelerini, eksiklerini görme şansı bulurlar. Ayrıca sınava hazırlık sürecinde defalarca prova yapma imkanı yakalarlar. Her hafta artan netlerini görmeleri onları daha çok çalışmaya sevk eder. Aynı zamanda bu denemelerde bir rekabet ortamı yaratmak adına her sınavın birincisine küçük bir hediyemiz olur. Böylelikle hem tatlı bir rekabet içinde hem de her hafta nerede olduklarını görme imkanı bularak sağlam bir sınav hazırlığı yaparlar. Kurumumuzda hem kendi denemelerimiz hem de ÖZDEBİR, ÖZDER ve TÖDER vb yayınların Türkiye Geneli denemeleri ÜCRETSİZ uygulanmaktadır.

Alfa Genç’te rehberlik sistemi tamamen profesyonel düzeyde işlemektedir. Biz öğrencilerimize genelde soru sormak yerine onların sınav kaygı düzeylerini, eksiklerini, stres düzeylerini, mesleki yönelimlerini, sınavdaki hatalarını hep testler ve bilimsel yöntemlerle ölçer, tespit ederiz.Bu testlerin sonucunda rehberlik; kitap okuma, öğretmenlerle fikir alışverişi yapma hatta bazen bir göz/dahiliye/psikoloji doktoruna görünme,kan değerlerine bakma tavsiyesi verir.Tavsiyelerimizi uyguladığımız bu testlerin sonuçlarına göre liste halinde öğrencimize ve velimize veririz.Böylelikle öğrencimiz ve velimiz rehberlik uzmanlarımız tarafından sürekli takip edilir.

Rehberlik uzmanlarımız ve eğitim danışmanlarımız, öğrencilerimizin tüm gelişim sürecini yakından izler. Zümre başkanlarımız ve öğretmenlerimiz 2 haftalık raporları ile öğrencilerimizin derslerde gösterdikleri performans hakkında bilgilendirme yaparlar. Böylece elde edilen verilere göre öğrencilerimize her ay bir tavsiye listesi verilir ve bu listeyi uygulaması yakından takip edilir. Bu sayede bir ay önceki performansına göre bir sonraki ay çok daha başarılı bir Alfa Genç ortaya çıkar.

Her öğrenci okulda aynı eğitimi alsa da seviyeleri farklı olabiliyor. Biz de aylık olarak yaptığımız Seviye Belirleme Sınavlarıyla her öğrenciye seviyesine göre sınıflarda eğitim veririz. Böylelikle öğrencinin düzeyine yönelik bir öğrenme ortamı yakalamış oluruz.

Çocuklarımız bizim için dünyadaki en değerli varlıklardır. Dolayısıyla onların sınav süreçlerinde anlık olarak neler yaptıklarını takip etmek, haberdar olmak sürecin başarıyla sonuçlanması için çok önemlidir. Bu sebeple Alfa Genç’te Anlık Veli Takip Sistemi vardır. Bu sistemle velimiz, öğrenci kuruma girdiği anda, çıktığı anda, geç kaldığı anda, erken çıktığı anda anlık SMS ile haberdar edilir. Öğrencimize verdiğimiz Alfa Kart ile turnike sistemi anlık veri paylaşarak çalışmaktadır. Bu sistem aynı zamanda öğrencinin deneme sınavı sonuçlarını da size SMS olarak göndermektedir. Böylece tüm süreçten velinin haberdar edilmesi sağlanır. Bu da başarının üçüncü ayağı olan velinin sistemde aktif rol almasını sağlar ve başarı çok daha kolay elde edilir.

Kursumuza kayıtlı öğrencilerimize bir Alfakart Exclusive veririz. Bu kart öğrencilerimizin kimlik kartı gibidir. Kurumumuza giriş ve çıkışlar sadece bu kartlar ile yapılır. Böylece herkesin giremediği, sadece öğrencilerimizin bulunabildiği güvenli bir alan oluştururuz. Kartlı giriş-çıkış sistemimiz sayesinde öğrencilerimiz kurumda bulunduğu süreyi güven içerisinde, rahatça geçirir.

Alfa Gençli, kurumdayken tüm imkanlarımızdan faydalandığı kadar çağın vazgeçilmezi bilgisayarları da kullanarak bilgiye ulaşır. Tekno kütüphanemizde uzaktan eğitim videoları, online testler, pdf kitaplar sayesinde öğrencilerimiz bilgisayarlarının başına geçip kulaklığını takıp defterini önüne alıp gayet rahat sandalyelerinde eğitim alma şansı bulurlar. Bu sayede ders öğretmenlerinden farklı öğretmenlerden de eksiklerinin olduğu konuları öğrenme, dinleme fırsatı elde ederler.

Derse girecek olan öğretmenlerimiz belirli sınav ve mülakatlardan geçerek gelir. Özel bir öğretmen kadrosunun avantajı öğrencinin sınavı kazanıp kazanamayacağı arasındaki ince çizgi kadar önemlidir. Öğretmenlerimiz, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden mezun, en kapsamlı tecrübelere sahip olup her biri alanında en az 5 yıllık tecrübelidir. Bu sayede öğrencilerimiz alacakları eğitimi en iyi öğretmenlerden alarak çok daha hızlı bir ilerleme kaydederler.

Alfa Kart Exclusive ile anlaşmalı olduğumuz iş yerlerinde öğrencilerimize özel indirimler sağlıyoruz. Üniversite ve lise hazırlık sürecinde öğrencilerimize birçok kolda faaliyet gösteren işletmelerde indirimli alışveriş imkanı sunuyoruz. Böylece defter, kitap almak istediklerinde, kırtasiye ihtiyaçlarını gidermek istediklerinde veya çevremizde bulunan kafe, restoran gibi yerlerde yemek ihtiyaçlarını karşılamak istediklerinde Alfa Gençli olmanın avantajını yaşayacaksınız.

Öğrencilerimizin stresli ve yorucu bir süreçten geçtiklerini en iyi bilenler bizleriz. Bu sebeple onlar için yılın belli dönemlerinde eğlenceli spor turnuvaları, bilgi yarışmaları düzenleriz. Bu turnuva ve yarışmalarla öğrencilerimiz tüm streslerini unutur ve çok daha eğlenceli bir ortamda eğitim alırlar. Bu da onların kurumlarını tamamen ders çalışılan, sıkıcı bir yer olmaktan ziyade hem öğrendikleri hem eğlendikleri bir ortam olarak görmelerini sağlar. Unutulmamalıdır ki dinlenmek de çalışmaya dahil bir eylemdir. Bu aktiviteler sayesinde çok daha başarılı ve moralli bir yapı elde ederiz. Erkekler için Halı Saha Turnuvamız, kızlar için Alfaliçeler Yarışıyor isimli bilgi yarışmalarımız, Koridor Bowlingi, Zımba Saklama oyunlarımız ile öğrencilerimiz kursa gelmek için her hafta gün sayacaklardır. Bu da eğitimi onlar için oldukça çekici ve keyifli hale getirecektir.

Alfa Genç’te çocuklarımızın okuldaki derslerini de unutmuyoruz. Okuldaki derslerine uygun müfredatımızla okul derslerine ek program sadece Alfa Genç’te! Yazılılardan alacağımız yüksek notların sınavdaki başarımıza katkısını da hesaba katarak her hafta okul derslerine özel bir ekstra vitamin programı sunuyoruz. Böylece öğrencilerimiz bir yandan sınav hazırlığı yaparken bir yandan da okul derslerinden geri kalmayacak ve okul sınıflarındaki öğrencilere göre daha başarılı olacaklardır.

Kampüs alanımız 1500m2 olup dar alanlara hapsolmayacağınız bir ortamımız mevcuttur. Geniş, rahat sınıflarımız, ferah kantin alanlarımız, toplu seminerler için profesyonel geniş amfimiz, koridor teneffüs alanları, puflarımız, eğlenceli koridor bowling oyunlarımız, bir cephesi komple cam olan havadar sınıflarımız, antibakteriyel klimalarımız ile öğrencilerimize tam bir üniversite havası yaşatıyoruz.

Velilerimiz dilediği taktirde öğrencilerimiz için Bornova, Bayraklı, Buca, Hatay, Konak, Üçyol, Balçova, Göztepe, Fahrettin Altay, Yeşilyurt istikametlerinden servis hizmeti sunulmaktadır. Hafta sonu ve hafta içi servislerimiz ders saatinden yarım saat önce öğrencilerimizin kurumlarında olmalarını sağlar. Servis hizmetimiz piyasadaki en saygın firmalardan alınmaktadır.

Kantinimizde ürün çeşitliliğine önem veriyoruz. Fakat bu çeşitlilik daha çok sağlıklı ürünler üzerinedir. Çocuklarımızın bu çağdaki beslenmelerinde önemli yer kaplayan meyve ve sebzeleri de seçenek olarak sunuyoruz. Elma, armut, muz, çilek gibi ürünler ve ayrıca detoks içerikli meyve ve sebze karışımı smoothiler ile onlara uygun fiyatlı ama sağlıklı ürünler sunuyoruz. Bunun yanında enerji ve protein deposu sağlıklı kuruyemişler ve glutensiz ürünler de kantinimizde mevcuttur.

Tekno kütüphanemiz dışında bir de normal kütüphanemiz bulunmaktadır. Kütüphanemizde onlarca farklı yayına ait yüzün üzerinde kitap bulunmaktadır. Öğrencimiz farklı yayınlara ait bu kitapları geldiği her gün kullanabilir ve ek kaynak masrafı olmadan çalışma fırsatı bulur. Piyasadaki hemen hemen her yayına ait bu kitaplar haftanın 7 günü öğrencimizin ders çalışması için kullanılmaya hazırdır.

Rehberlik uzmanlarımız sizlere gitmek istediğiniz okullar ve bölümlerle ilgili tüm detaylı bilgileri hem dönem ortasında hem dönem sonuna kadar doğru seminerlerle verir. Bu bilgiler ışığında aldığınız puanı en iyi şekilde değerlendirmek için harekete geçeriz. Detaylı bölüm analizleri, rehberlik testleri, mesleki envanter testleri uygularız. Önce doğru bölümü sonra ise bu bölüme en uygun okulu belirleriz. Üniversite ve lise tercihlerinizi çok sağlıklı yapmanızı sağlarız. Böylece gideceğiniz üniversite veya lisede sürprizlerle karşılaşmaz, aldığınız puanı boşa harcamamış olursunuz.

FARKLARIMIZ

EKSTRA VİTAMİN SİSTEMİ İLE OKUL DERSLERİNE DESTEK

  • Okul ve kolejlerin yazılı öncelerinde bu derslere yönelik tekrarlar
  • Okul derslerinin bire bir programlar ile anlaşılmayan noktalarına eğilim
  • Derslerin daha iyi anlaşılabilmesi için akıllı tahta sistemi
  • Her yazılı öncesi yazılı türevinde test çözümleri ve klasik yazılı provası

Kurumumuz Ağustos ayında Seviye Tespit Sınavımız ile başlamakta olup; Ekim ayına kadar ayda bir deneme, Ekim ayından itibaren her hafta, Aralık ayından itibaren haftada 2 deneme olacak şekilde ilerlemektedir. Mayıs ayından itibaren her gün olacak şekilde sınav takvimimiz oluşturulmuştur.

Empty tab. Edit page to add content here.

ALFA GENÇ YKS KURSLARI

kazanan

KONUMUMUZ